Saç Bakımında Ufak Öneriler

Saç Bakımında Ufak Öneriler

Saç Bakımında Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Bu kısa yazımda sizlere birkaç saç bakım önerisinde bulunmak istiyoruz.

  • Doğal Yağlar Tercihiniz Olsun

Bir çoğumuz saçlarımızın yumuşak ve parlak görünmesi için elimizden geleni yapmaktayız.

Bunu en doğal yönden yapmak için doğal bakım yağlarını tavsiye ederiz. Doğal yağlar saçlara kökten uca uygulanıp en az 30 dakika saçlarda bekletilmelidir. Bu işlem saç kremlerinin karşısında duruyor gibi görünüyor çünkü saç kremleri saçları hızlı yağlandırmamak için uçlara uygulanır. Saç kremlerinin aksine doğal yağların özellikleri daha fazladır yapılandırma kepekten arındırma ve saçlarınızın hızlı uzaması için çeşitli doğal yağlardan yararlanabilirsiniz.

 

  • Saçlarınızı Isıya Maruz Bırakmayın

Aslında birçoğumuzun farkında olduğu ama bir türlü vazgeçemediğimiz işlemler yani saçlarımıza sıklıkla fön çekmek ve düzleştirmek! Bunların yanında dikkat etmeniz gereken en büyük konu ise saçlarınızı kurutma işlemidir. Saçlarınızı kuruturken belli bir mesafe en az 15cm kadar uzaktan kurutmanız gerekmektedir. Yaz aylarında ise saçları hafif nemli bırakıp kendi kendine kurumasını beklemektir. Saçlarınız için kesinlikle ısı konusunu es geçmeyin, mutlaka koruyucu kullanın. 

 

  • Doğru Tarak Seçimi

Saç tarama işlemi sandığınız kadar basit ve es geçilesi bir konudeğildir aslında. Saçlarınızı tararken aynı zamanda kafa derinize masaj yapmak vesaçlarınıza oksijen götürerek uzamasını sağlıyorsunuz. Peki tarak kullanımı neden önemli ? Sentetik taraklar saçlarınıza gereksiz yere elektrik yüklenmenize sebep olur, uçları toplu taraklar ise saçlarınızı taraken koparmanıza neden olur. Kullanmanız gereken tarak ise uzun,kısa kılları olan topsuz uçlu fırçalardır.